Kino to nasz Sens życia

charlie-kim-jestesmy

Pomóż nam odnaleźć Sens życia

Kino od zawsze było dla nas Sensem życia. Dosłownie i w przenośni. Patronuje nam Charlie Chaplin, ale bardzo bliska naszym sercom jest też grupa Monty Pythona.

Z powodu przymusowego zamknięcia ten sens zaczął nam gdzieś umykać 🙁 Bo przecież zamknięte kino nie ma żadnego sensu. Jesteśmy po to, by być otwarci. Dla Was. Bez Was kino też nie ma sensu. Na szczęście jesteście przy nas w trudnych chwilach, co pokazuje ogromna popularność cegiełek.

Postanowiliśmy się więc Wam odwdzięczyć i zaproponować nie tylko wirtualne cegiełki, ale rzeczy całkiem materialne. W naszych magazynach jest mnóstwo skarbów: archiwalne plakaty, katalogi, portrety, niektóre z nich z cennymi autografami, osprzęt kinowy dla kinowych maniaków i zbieraczy, pocztówki i gadżety dla kolekcjonerów i wiele innych rzeczy, które będziemy wyciągać na światło dzienne i proponować Wam w zamian za wsparcie.

Mamy nadzieję, że ten pomysł Wam się spodoba i dzięki temu uda nam się bez większego szwanku dotrwać do ponownego otwarcia.

A skąd taki pomysł? W trudnych czasach dobrze jest mieć obok siebie kogoś, na kim można polegać. W naszym przypadku jest to jest łódzka agencja internetowa SFERA, która wspiera nas od ponad dwudziestu lat. To od nich wyszedł pomysł i jego realizacja.

To oni są również autorem pierwszej polskiej strony internetowej poświęconej wydarzeniu filmowemu – 6 Forum Kina Europejskiego. SFERA zaprojektowała plakaty, katalogi i strony internetowe dla kolejnych edycji Forum, stworzyli piękną oprawę graficzną dla koncertu 3Dźwięki Komedy, festiwalu Powiększenie i wielu innych naszych imprez. Dla łódzkiej kultury zrobili bardzo wiele – wymyślili pierwszą polską społecznościową wytwórnię płytową MegaTotal.pl, tworzyli strony internetowe dla Teatru Jaracza, są aktywnymi członkami Stowarzyszenia Łódź Filmowa.

Patrzymy więc z optymizmem w przyszłość. Dzięki takim partnerom i naszym wspaniałym fanom wciąż możemy wierzyć, że już wkrótce #widzimysięwkinie

Co warto wiedzieć o Kinie Charlie?

Kino Charlie powstało w 1994 roku. Od początku prezentujemy repertuar ambitny, studyjny i organizujemy liczne wydarzenia artystyczno-filmowe, m.in.: Festiwal Twórców „Powiększenie”, Ogólnopolski Festiwal Kina Niezależnego „OFF jak gorąco”, Międzynarodowy Festiwal Animacji „ReAnimacja”.

Wspólnie z Ambasadami, Instytutami Kulturalnymi czy Filmoteką Narodową współorganizowaliśmy „Rejsmisję”, Kolorową Tolerancję, Festiwal „Człowiek w Zagrożeniu”, „Filmostradę”, „Nowe Horyzonty” i wiele innych przeglądów.
Od 1996 roku Kino Charlie należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
Z naszej inicjatywy swoje gwiazdy na Piotrkowskiej odebrali Agnieszka Holland oraz Zbigniew Rybczyński.

Na nasze zaproszenie Łódź odwiedzili tacy twórcy, jak Michael Nyman, Ryszard Horowitz, Terry Jones, Jean-Luis Trintignant, Zbigniew Preisner, Krzysztof Kieślowski, Ang Lee, Dario Argento, John Malkovich i wielu innych gości.

Przy kinie działa Stowarzyszenie „Łódź Filmowa”, wspólnie z którym od 2000 r. realizujemy projekty filmowe i artystyczne, jak „Przegląd Przedwojennego Kina Żydowskiego”, „Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych” czy „Dni Portugalii”. Razem też tworzymy pierwsze w Polsce Archiwum Zwiastunów Filmowych.

Od 2002 działamy pod honorowym patronatem łódzkiej Szkoły Filmowej i w ramach projektu Projektor Łódzki prezentujemy dorobek jej studentów szerszej publiczności.

Od 2002 roku przyznajemy własną nagrodę – Złoty Glan, którą honorujemy twórców niezależnych, przeciwstawiających się modom i trendom dominującym w kulturze popularnej, prześmiewcom i demaskatorom mitów i stereotypów tkwiących w masowej wyobraźni Polaków. Otrzymali ją m.in. Roman Polański, Lech Majewski, Grupa „Łódź Kaliska”, Zdzisław Beksiński, Andrzej Czeczot, Zbigniew Libera oraz Tomasz Bagiński.

Od 2004 roku należymy do Europejskiej Sieci Kin „Europa Cinemas”.

W 2008, 2009 i 2010 roku zdobyliśmy nominacje do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a w 2009 roku zostaliśmy uhonorowani nagrodą PISF-u dla najlepszego podmiotu prowadzącego kino.

W naszym kinie pracuje dla Was zespół młodych, kulturalnych osób pasjonujących się filmem, gwarantujący pełen komfort i zadowolenie.

Zapraszamy Was do dwu klimatyzowanych sal kinowych, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt nagłośnieniowy Dolby Stereo SR, perełkowe ekrany oraz bardzo wygodne konferencyjne fotele, Galerii, w której wystawiane są prace młodych artystów oraz Filmowej Kawiarenki na pyszną kawę.

Skontaktuj się z nami

ul. Piotrkowska 203/205
90-451 Łódź
charlie@kinosfera.pl

kasa, rezerwacje biletów, informacje o repertuarze: 42 636 00 92

Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.